Przewodnicząca odwołana

pt., 02/06/2017 - 15:59 -- Dariusz Laszczyk
foto: © 2017 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Na specjalnej, nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu znalazły się tylko punkty dotyczące zmian personalnych. Tym razem dotyczące odwołania dwóch członków prezydium rady: Doroty Pędziwiatr i Dariusza Roguta oraz powołania nowego przewodniczącego.

Obie odwoływane osoby to członkowie PiS, a dodatkowo, przewodnicząca Dorota Pędziwiatr to prywatnie siostra posła Dariusza Kubiaka również z PiS. Zanim jednak doszło do głosowania, radni spierali się czy jest to zgodne z prawem, bowiem według opinii prawnej do takiego głosowania mogłoby dojść dopiero na kolejnej sesji. Ostatecznie radni nie odstąpili od planu i głosowania się odbyły. Za odwołaniem przewodniczącej oddano 12 głosów, przeciw takiej decyzji zagłosowało 11 radnych.

Mając na uwadze, że PiS ma większość w radzie - 12 z 23 radnych, oczywiste jest to że za odwołaniem partyjnych kolegów musieli głosować również radni Prawa i Sprawiedliwości. Kolejnym punktem było powołanie Przewodniczącego Rady Powiatu. Jedynym kandydatem był Karol Orymus zgłoszony przez radną Elżbietę Kołatek podobno w imieniu PiS, bo zgody co do rekomendacji w partii też nie było. Radni tą kandydaturę przegłosowali. Za oddano 13 głosów , przeciw było 4 radnych. Głosów wstrzymujących 6.

Ostatnim zaplanowanym punktem było odwołanie Dariusza Roguta z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Głosowanie przebiegło podobnie jak w przypadku przewodniczącej z wynikiem 12 za odwołaniem, 11 przeciw. Po tej decyzji prezydium rady ma ponownie dwóch członków wiceprzewodniczącego Damiana Nowaka i nowo wybranego przewodniczącego Karola Orymusa.

TKB - Przewodnicząca odwołana - 02.06.2017

Tagi

Komentarze

Wysłane przez stopradomsku (niezweryfikowany) w

Przewodnicząca Klubu Radnych PiS w Bełchatowie chyba lepiej wie w czyim imieniu zgłasza kandydata w przeciwieństwie do autora artykułu.

Wysłane przez Anonim (niezweryfikowany) w

ale numer

Wysłane przez niki (niezweryfikowany) w

koniec prywatnego folwarku posła.Ta Pani nie zasłużyła na żadną swoją funkcję.Do PiS WESZŁA PO TO,BY ZOSTAĆ DYREKTORKĄ.Na przewodniczącą forsował brat.niech sama coś osiągnie

Wysłane przez getyk (niezweryfikowany) w

Orymus też niech coś sam osiągnie, przecież głosował jak chcieli bo obiecali mu wicedyrektora

Wysłane przez WK (niezweryfikowany) w

Nie ona jedyna na PIS-e pojechała. Ale czy tak konkretny jakiś zarzut ktoś ma? Jeżeli jedyny zarzut to "brat... PIS... " to znaczy, ze wszelkie zarzuty to jedynie zawiść, zazdrość.

Wysłane przez bełkot (niezweryfikowany) w

Orymusowi zrobiono z mózgu sieczkę. Senator go wycycka a jak będzie niepotrzebny to wypad. Jeśli spróbuje mieć własne zdanie usuną go

Wysłane przez Uczeń (niezweryfikowany) w

Co zrobił ten młody człowiek Orymus dla naszego powiatu ??? Zna ktoś jego drogę zawodową, gdzie pracował i czym kierował ? Przecież to jest już nawet nie śmieszne tylko żałosne. Szkoda tego młodego człowieka, zanim rozpocznie dorosłe życie zawodowe to od razu skończy. Niech się sam przekona, że życie i praca nie jest łatwe.

Wysłane przez ? (niezweryfikowany) w

A ty co zrobiłeś dla naszego powiatu ?? "Niech się sam przekona, że życie i praca nie jest łatwe" co ty wogóle pier..lisz? Facet ponad 30 lat i jeszcze kariery zawodowej nie rozpoczął ? wracaj lepiej uczniu do szkoły bo się twoja mama dowie, że jej tableta zabrałeś i będziesz miał kuku

Wysłane przez JOW (niezweryfikowany) w

Może to Pan Senator powinien zostać tym przewodniczącym.                                                        Może wtedy by się wykazał co potrafi. Wtedy wszyscy by się dowiedzieli, że nie potrafi nic. Tak zniszczony PiS w Bełchatowie to tylko jego zasługa. Przez tyle lat wycinał wszystkich młodych i zdolnych, ot taki zwykły pęd do władzy. Przyjdzie i na niego kolej, a w wyborach samorządowych PiS przegra przez takich pseudo-polityków jak on. Wstyd.!!!!!!

Wysłane przez txt (niezweryfikowany) w

Orymus przechodzi ospę w tym wieku wiadomo że estetycznie wygląda to delikatnie mówiąc bardzo źle. Wszystkie portale pokazały archiwalne zdjęcia, nawet dziennik takiego użył w swojej galerii. Tylko dolsat znów zachował się ostatnia hiena. Dodacie ten wpis czy nie ale pamiętajcie że ludzie to widzą.

Wysłane przez alf (niezweryfikowany) w

Miśki namieszali, muszą ponieść konsekwencje..

Wysłane przez wkurwiony chrze... (niezweryfikowany) w

Ludzie, jestem chrześcijaninem, ogólnie za PISem, ale to, co wy odwalacie w Bełchatowie, woła o pomstę do nieba. To, że PIS mający samodzielną większość w Powiecie i prawie samodzielność w Mieście od półtora roku odwala takie szopki, jest żenujące. Prezydent z PIS-u, jakby nie z PIS-u, Senator wykształcony technicznie człowiek, zamiast robić coś ambitnego zajmuje się prostackim działaniem polegającym ostatecznie na wkładaniu kija w szprychy, Poseł, niewykształcony z kolei, próbuje za, to działać jak mentor z tytułem profesora, będąc zwyczajnie nieudacznym. W Bełchatowie mieszka ponad 60 tys mieszkańców (chyba jeszcze), oni na to wszystko patrzą i rzygać im się chce. Z samego faktu, że pies z kulawą nogą nie uśmiechnie się do zdrajców z platformy (mówię o mieszkańcach, a nie o zdradzieckim układzie politycznym w Powiecie), nie wynika fakt reelekcji. Miasto Bełchatów dotychczas słynęło z największej kopalni i elektrowni konwencjonalnej, jego stan odpowiadał przedrsostkom naj..., dzisiaj słynie z wizyty Misiewicza, syfu w Powiecie i marazmu w Mieście (nic się nie robi - to chyba widzi każdy). Pomijając różne dziwne nominacje, to minęło już 1,5 roku, nawet Leper po roku, był już wygadany, opalony, miał wiedzę i nie chodził w swetrze. Gdzie wy . jesteście?, chowając się po kątach? Bełchatów był miastem ludzi ponadprzeciętnie ogarniętych, co Wy z tym robicie! PIS pokazuje, że Polska ma potencjał, a wy, co pokazujecie?, że Bełchatów to banda Baranów? Zróbcie coś konstruktywnego, może wreszcie!, tylko skonsultujcie z kimkolwiek naćpane pomysły, bo wyjdzie jak zwykle. POWODZENIA (coraz trudniej mi to przychodzi).

Dodaj komentarz

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

Reklama na eBelchatow.pl

kamery online

Najczęściej oglądane