PODZIEL SIĘ

Tweet foto: © 2014 Telewizja Kablowa Bełchatów / www.ebelchatow.pl

Przed nami wybory samorządowe. 16 listopada zdecydujemy kto będzie reprezentował nasze interesy. To od tego, kogo wybierzemy na prezydenta, do rad miasta, powiatu czy sejmiku, zależy które sprawy i w jakim zakresie zostaną załatwione. Dlatego tak ważne jest, by w tych wyborach oddać swój głos.

Dla mieszkańców miast, miasteczek i gmin to właśnie wybory samorządowe są najważniejsze, bo to ich wynik przekłada się bezpośrednio na jakość ich życia. Dlatego warto zagłosować na swoich przedstawicieli.

Jak pokazują statystyki w samym mieście Bełchatowie, w wyborach samorządowych frekwencja jest raczej niska. Nie przekracza nawet 49%.

Najwyższa była w 2002 i wyniosła niewiele ponad 48 %. W kolejnych wyborach w 2006 roku była niższa i wyniosła zaledwie 40,66%. W ostatnich wyborach samorządowych w 2010 roku, do urn wyborczych poszło 43,62% wyborców uprawnionych do głosowania.

W powiecie bełchatowskim są jednak gminy od których mieszkańcy miasta powinni uczyć się korzystania ze swoich demokratycznych praw. Zawsze najwyższą, sięgającą powyżej 70% frekwencję mają gminy Kleszczów i Rusiec.
W 2010 roku w gminie Kleszczów głos oddało 74,21% uprawnionych wyborców, w gminie Rusiec było to 71,09%. Dla porównania dwie w powiecie gminy z najniższą frekwencją w tych wyborach to gmina Bełchatów 56% i miasto Bełchatów z zaledwie niespełna 44%.

Czety lata wcześniej Kleszczów miał frekwencję blisko 76% , prawie 71% PKW odnotowała w gminie Rusiec.

W Bełchatowie o wyniku wyborów i ich konsekwencjach na najbliższe 4 lata decydowała, nawet nie połowa mieszkańców. Pozostaje nadzieja że 16 listopada 2014 roku o składzie samorządu na najbliższe lata zdecyduje większość, a nie jak w ostatnich latach mniejszość wyborców.

TKB – Wyborcza frekwencja – 06.11.2014

TagiAktualnościRegionWybory2014BełchatówKleszczówRusiecZelówfrekwencjawybory samorządowegłosowaniedemokracja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here