Wystawę trzech artystów posługujących się różnymi technikami i formami przekazu otwarto w Galerii Na Pietrze mieszczącej się w budynku MCK PGE Giganty Mocy. Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne zachęca do oglądania prac.
Przestrzeń wystawową galerii podzielono na 3 części, tak by każdy z artystów miał swoją. Prace tych trojga są tak skrajne różne, że każdy z nich tworzy własną, indywidualną opowieść.
W środkowej części znalazły się fotografie składające się na cykl „Godzina 2:30” autorstwa Elżbiety Drewniak. Prace bardzo osobiste i silnie oddziałowujące na odbiorcę. Zbiór nawiązuje do schizofrenii paranoidalnej – chaosu i wewnętrznego cierpienia artystki. To przede wszystkim próba pokazania odczuć takich jak strach, ból, bezradność czy niepokój.
„Caravaggio Wielokrotnie” to z kolei propozycja Krzysztofa Ciszewskiego. Cykl to zbiór 12 fotografii inspirowanych obrazami Caravaggio, włoskiego mistrza malarstwa, którym od lat fascynuje się bełchatowski fotografik. Krzysztof Ciszewski poprzez wielokrotną ekspozycję stworzył własne wariacje prac mistrza, sam stając się zarówno twórcą jak i modelem. Jak podkreślał podczas otwarcia wstawy najważniejsze było uchwycenie emocji na twarzach bohaterów, autentycznych przeżyć, które do sztuki wprowadził Caravaggio.
Trzeci cykl to propozycja Eweliny Karasińskiej zatytułowana „Okno duszy”. Fotografie przedstawiające stare zniszczone okna mają zachęcać do dyskusji i refleksji nad życiem i przemijaniem.